14 märts 2014

LOOVTÖÖDE KAITSMINE

Sel aastal toimus 8. klassi loovtööde kaitsmine 11. märtsi hommikul. Seekord jõudsid oma töö kaitsmiseni 9st õpilasest kuus.
Ott-Joosep Lusiku töö "Koolimaja lilled" koostas nimekirja koolimajas kasvavatest toalilledest. Kokku saadi
üle 80 erineva liigi/sordi.  Töö sisaldas ka erinevaid kompositsioonide kirjeldusi maja koridorides, fuajeedes ja treppidel. Kaktuste liikide ja sortide määramine on juba järgmise uurija töö. Tööd juhendas Leelo Lusik
Kaia-Liis Peksi töö "Minu suguvõsa" luges kokku Kaia-Liisi isapoolseid sugulasi ja kirjeldas nende elukäiku. Lähemalt oli räägitud vanavanaisa Johan Peksi ja vanaisa Eevarti loost. Tööd juhendas Leelo Lusik
Kelli Reinsalu töö "Are kodutütred läbiaegade" rääkis kodutütarde organisatsiooni ajaloost, kohaliku rakukese tekkimisest, katkemisest ja jätkumisest tänapäeval. Tore, et sai kirja pandud ka vahepealne periood, kui kõik meie "kodutütred" olid sujuvalt ka noorkotkad. Tööd juhendas Leelo Lusik
Egert Siiguri loos "Omavalmistatud traktorid" koguti kokku meie valla ja tuttavate tehnikameeste lood nõukogude ajal traktorite kokkupanemisest. See töö on tehtud eesmärgiga saata see Eesti Rahva Muuseumi omavalmistatud traktorite andmebaasi. Siis saavad ka ehk meie valla nupumehed raamatusse.  Tööd juhendas Leelo Lusik.
Eva-Lotta Pärteli töö tulemusel  "Fileekirjaline linik"  valmis fileetehnikas tulpidega laualina. Tööd juhendas Hille Mäeväli.
Laura Pohlaku töö "Reis värvide maailma" korraldas küsitluse meie kooli õpilaste seas, et teha selgeks lemmikuim värv. Paljud valisid selleks musta. Algklasside laste värvieelistused on rõõmsamad, eriti tumedat eelistavad teismelised noormehed.
Direktor Tiia Puusilla sõnul olid sel aastal töö teemad väga mitmekesised ja huvitavad. Põnev oli kuulata ja noorematel eeskujuks võtta. Kõik kaitsnud tööd said oma tööd arvestatud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar