02 aprill 2014

Are koolis tehti "Pardirallit" vähiahigete laste toetuseks

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit (EVLVL) on 1992. aastal loodud organisatsioon, mille eesmärgiks on aidata vähihaige lapse vanemaid. Liidu moodustavad inimesed, kellel on sarnane kogemus. Liidu ülesandeks on vähihaigete laste ja nende perekondade igakülgne abistamine ja toetamine, tervishoiu ja hoolekande arendamine ning vähihaigete laste ravitingimuste parandamisele kaasaaitamine

Pardiralli ajalugu:
1988. aastal otsis asutuste Alberta Heart ja Stroke Foundation tegevdirektor John Paquet uusi ideid, kuidas koguda Iirimaal oma heategevuslike fondide jaoks annetuste pealt raha. Ta tuli ideele korraldada veekogul kollaste ujuvate vannipartide vahel võidusõit, kus iga inimene ostab kindla hinnaga ühe või mitu parti. Kui teatud kogus parte on maha müüdud, lastakse pardid korraga vette ning esimene part, kes jõuab finišisse, võidab auhinna. Ülejäänud pardipiletite pealt teenitud tulu läheb heategevuseks.
EVLVLi pardiralli korraldatakse annetuste kogumiseks Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL) tugikeskuse rahastamiseks. Vaatemänguline ralli toimub Kadrioru pargi kanalis 8. juunil 2014. aastal. Pardiralli olemus on lihtne - enne võistlust on inimestel ja firmadel võimalik iga annetuse eest saada ühe nummerdatud vannipardi toetajaks ehk sponsoriks. Annetusi võib teha mitmeid. Kõik toetajad  ehk sponsorid leidnud pardid lastakse korraga Kadrioru pargi kanalisse vette, kus nad läbivad määratud distantsi. Vannipart, millel õnnestub esimesena finišisse jõuda, toob tema toetajale peakingituse. Ralli peakingiks on koguperereis Rootsi Juninackeni - Stockholmis Djugardeni saarel asuvasse Astrid Lindgreni raamatukangelaste muinasjutumaailma ja lisaks sellele loositakse välja teiste osalejate vahel veel kingitusi
Et pardid oleks kaunid, selleks toimus üleeestiline partide kaunistamine. Are koolist võtsid osa 6. ja 9. klass õpilased ühiskonnaõpetuse tunni raames. Kui kõik lapsed on pardid värvinud, siis klassi poolt panime kokku ühise kompositsioon, kus kõigi laste kaunistatud pardid peal. Edasi läheb pilt klassi partidega Facebooki fotovõistlusele ja klassi tehtud pildile, mis saab kõige rohkem „like“, on ette nähtud ka auhind. Palun siis "likegi“ meie laste parte! Edasi kogutakse pardid kokku ning need võistlevad edasi juba Kadriorus Pargirallil.
Jälgige ka EVLVLi kodulehte www.vähilapsed.ee või www.pardiralli.ee , leidke  üles Facebookis https://www.facebook.com/EVLVLiit ning kasutage ka Pardiralli Facebooki lehte www.facebook.com/Pardiralli.
Marju Sepp

ajalooõpetaja

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar